Масаж Гуа Ша – китайський масаж, його люблять і поважають століттями східні масажисти. Нині популярний і серед європейських тілесних терапевтів. Адже, техніка спрямована на оздоровлення організму, стимулювання активної роботи органів.
Китайський масаж Гуа Ша вважають одним із найбільш дієвих методів терапії. Назва складається з двох слів «гуа» – шкребти, рух в одну сторону і «ша» – токсини, погане. Таким чином, його переклад на українську мову звучить як «вишкрібання токсинів» або «вишкребти все погане».
Масаж Гуа Ша допомагає:
- усувати спазми, в т. ч. зняти спазм жовчного міхура;
- розширювати судини;
- зняти біль;
- підвищити рухливість;
- знизити набряклість слизової оболонки.
Під час виконання даної процедури відбувається:
- Поліпшення обмінних процесів в організмі;
- Виведення токсинів;
- Нормалізація кровообігу.
Записуючись на скребковий масаж гуаша, важливо знати, що на тілі: спині, ногах і руках залишаються сліди, так звані плями ша. Вони можуть мати різний колір від червоного до темного. Проходять від 3 до 5 днів після масажу. Масаж Гуа Ша задіює спину, ноги, руки, голову.
Дана процедура рекомендована коли:
- Остеохондроз. Масаж гуа Ша при цьому захворюванні рекомендований для: поліпшення кровообігу в уражених областях та посилення лімфотоку, в результаті чого зникає набряк, проходять больові відчуття і м’язові спазми.
- Захворювання суглобів. У результаті впливу на активні точки
навколо ураженого суглоба знімається набряк, відновлюється здоровий кровотік, проходить біль, суттєво покращується рухливість суглоба. - Простудні захворювання, бронхіти. Завдяки дії на проекційні точки легенів знімається набряк слизової оболонки бронхів, проходить задишка і кашель, поліпшується дренажна функція дихальних шляхів.
- Холецистит. У цьому випадку масаж спини гуаша показаний для зняття спазму жовчного міхура і больового синдрому, нормалізації його моторики, усунення відчуття нудоти.
В цілому скребковий масаж Гуа Ша при впливі на рефлексогенні зони спини і живота нормалізує кровообіг і лімфоток. Також масаж Гуа Ша покращує роботу серцево-судинної системи, нормалізує артеріальний тиск і серцевий ритм.
Масаж Гуаша — протипоказання Перед проходженням масажу варто проконсультуватися зі своїм
лікарем. Деяким людям протипоказана дана терапія. Особливо це стосується пацієнтів з особливо чутливою шкірою, великими родимими плямами або об’ємними родимками. Крім цього, до протипоказань масажу Гуаша відносять:
- гостра затримка сечовипускання;
- онкологічні захворювання;
- відкриті рани;
- варикозне розширення вен;
- гемофілія;
- інфаркт міокарда;
- критичні дні.